در کمتر از 24 ساعت محصول ارگانیک مورد نیاز خود را از مزرعه به سفره تان بیاورید. 09129318842

محصولات غیر ارگانیک (non-organic) چیست؟

در تاریخ بشریت، همواره از محصولات کشاورزی با عنوان ارگانیک یاد شده است. اما در قرن بیستم انواع مواد شیمیایی جدید به صنایع غذایی، به منظور تقویت صنعتی شدن کشاورزی وارد شد. همه این ها به منظور بهره برداری زیاد از کشت با در اختیار داشتن بیشترین توجه به محصول با استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی مانند؛ آفت کش ها، علف کش ها، کود، پرتودرمانی، مهندسی ژنتیکی و غیره انجام شد. این مواد شیمیایی مصنوعی هر چند اثرات فوری بر سلامت انسان نداشته، اما در طی یک دوره زمانی، بدن انسان به علت عوارض این مواد شیمیایی، ضعیف خواهد شد. بنابراین نوع مواد غذایی تولید شده با استفاده از این روش ها، روش غیر ارگانیک نامیده می شود. به غیر از استفاده از مواد شیمیایی در صنعت کشاورزی، فرایندهای دیگری نیز برای به ثمر رساندن دانه های کاشت شده استفاده می شود که همه ی این فرایند ها منجر به تولید محصولات غیر ارگانیک می شود. در اینجا برخی از انواع محصولات غیر ارگانیک را برای شما متذکر خواهیم شد.

محصولات غیر ارگانیک

  • غذاهای فراوری شده
  • پیش آماده / آماده برای طبخ
  • غذای یخ زده
  • مواد افزودنی
  • نانوایی
  • غذای تجاری
  • غذاهای فرآوری شده

محصولات غیر ارگانیک

غذاهای فرآوری شده

همه غذاهای کنسرو شده، غذاهای کودک، پودرهای مختلف، ادویه جات، ترشی جات، چاشنی آماده، کچاپ، ترشی و غیره. در فرایند تولید این نوع غذاها؛ ویتامین ها و مواد معدنی از لحاظ شیمیایی القا می شوند که موجب تخریب آن ها می شوند، نگهدارنده های مصنوعی برای افزایش طول عمر محصول، رنگ غذا و جوهر مصنوعی نیز در تولید غذاهای فرآوری شده استفاده می شود.

غذاهای پیش پخته / آماده ی طبخ

سبزیجات طبخ شده، شیرهای پاکتی، آب میوه ها، نودلهای آماده و نوشیدنی های گازدار دارای مقدار زیادی از نگهدارنده های شیمیایی کلاس II هستند که گاهی اثرات نامطلوب آن بر سلامتی در چند ساعت پس از مصرف نمایان می شود. شیر پاکتی با نگهدارنده ها و خصوصیات پروبیوتیک القا شده مصنوعی تهیه  می شود و باکتری های طبیعی را از آن ها خارج می سازند. آبمیوه ها با شیرین کننده های مصنوعی یا شکر، نمک و اغلب جوهر مصنوعی میوه نسبت به آب میوه اصلی تولید می شوند.

موادغذایی یخ زده

سبزیجات و مرغ یخ زده، تخم مرغ های مارک دار، گوشت های قرمز و سفید برش خورده ی یخ زده و مواردی از این قبیل جز مواد غذایی یخ زده به شمار می آیند. سبزیجات یخ زده با روغن اضافه و نمک مخلوط و بسته بندی می شوند. به گوشت سفید آنتی بیوتیک و هورمون تزریق می کنند تا قطعه های گوشت برای مدت زمان زیادتری تازه بمانند. تخم مرغ های مارک دار طوری تهیه می شوند که اندکی بزرگ تر از سایز تخم مرغ معمولی شود، به این ترتیب که به آن ها در ماشین جوجه کشی نوعی گاز تزریق می کنند تا رشد تخم مرغ را افزایش دهند.

محصولات غیر ارگانیک

افزودنی ها

شیرین کننده های مصنوعی / قرص ها، رنگ ها، اسانس میوه، سودا با کربوهیدرات، بیکینگ پودر، سرکه مصنوعی و غیره بعضی از مواد افزودنی هستند که برای افزایش طعم و ظاهر محصولات جایگزین عناصر اصلی می شوند.

محصولات نانوایی

بارها ادعا شده است که در تهیه نان، چربی های اشباع شده ی حیوانات و روغن دانه ها، در نانوایی ها با مواد مجاز جایگزین می شوند. اما واقعیت این است که همه آنها دارای محتوای اشباع شده هستند که مورد تائید نیست و در طولانی مدت برای سلامت انسان مضر خواهد بود. به طور مشابه، پودر ها و  مواد حجم دهنده پخت و پز دارای عوارض جانبی از جمله سوء هاضمه و آسیب به دستگاه گوارش می باشد.

عزیزان همراه در این مقاله شما را با موادغذایی غیر ارگانیک آشنا کردیم. امید است مطالب فوق برای شما موثر و مفید واقع شده باشد. هدف ما برداشتن گامی فراتر در جهت سلامتی شما عزیزان می باشد.

| ۱۳۹۷-۸-۲۸ ۱۶:۳۰:۵۲ +۰۰:۰۰ آبان ۲۸ام, ۱۳۹۷|بلاگ|0 نظر