بهترین وقت خوردن سالاد

/, سالاد ارگانیک/بهترین وقت خوردن سالاد

بهترین وقت خوردن سالاد

با وجود تنوع بسیار زیادی که در تهیه انواع سالاد وجود دارد از جمله سالاد کینوا، سالاد فتوش، سالاد گرین، سالاد بیستکا و با قرار گرفتن سالاد در وعده های غذایی ، به توصیه ی بسیاری از متخصصان تغذیه، برای بسیاری از مصرف کنندگان سالاد، این سوال پیش آمده است که بهترین زمان برای مصرف سالاد چه زمانی است؟ آیا مهم است که سالاد را قبل از غذا بخوریم، بعد از غذا بخوریم یا اصلا در حین غذا، خوردن سالاد کار درستی است یا نه؟ به منظور پاسخ به این سوالات در گروه ارمغان آور سدرا تصمیم گرفتیم تا اطلاعاتی را در خصوص زمان درست مصرف سالاد در اختیار شما قرار دهیم.

در باغ ارگانیک سدرا کلیه محصولات با رعایت اصول و قوانین کشاورزی ارگانیک تهیه شده است و با استفاده از شوینده های ارگانیک شسته شده و با در نظر داشتن اصول بهداشتی بسته بندی می شود. ما در باغ ارگانیک سدرا مصرف مواد شیمیایی و انواع افت کش را در تهیه محصولاتمان به حداقل میزان ممکن رسانده ایم.

بهترین وقت خوردن سالاد چه زمانی است؟

امروزه دغدغه ی افرادی که به مصرف سالاد در برنامه غذایی خود اهمیت می دهند این است که چه موقع سالاد بخورند تا از خواص بی نظیر آن بهره مند شوند، زیرا گاهی مصرف نادرست آن باعث می شود که نه تنها هیچ خاصیتی از مواد تشکیل دهنده ی آن به بدن شما نرسد، بلکه باعث بروز برخی بیماری ها شود. البته این نکته را هم بدانید که زمان مصرف سالاد از یک منطقه جغرافیایی به منطقه ای دیگر با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال در ایالات متحده مرسوم است که افراد سالاد را قبل از غذای اصلی میل نمایند. در ایتالیا افراد بعد از صرف غذا سالاد میل می کنند و در هلند، سالاد در حین صرف غذا خورده می شود.

  • خوردن سالاد
  • به منظور تهیه انواع سالاد ارگانیک و سایر محصولات از باغ ارگانیک سدرا به دو روش می توانید اقدام نمائید.

 روش اول : از طریق تماس با شماره تلفن : ۰۹۱۲۹۳۱۸۸۴۲ سفارش خود را به همکاران ما اعلام نموده و درب منزل تحویل بگیرید. شایان ذکر است که برای سفارشات بالای 60 هزارتومان در منطقه پاسداران و برای سفارشات بیشتر از 100 هزارتومان در کلیه مناطق شهر تهران، ارسال سفارشات شما به صورت رایگان انجام خواهد شد.

روش دوم : شما می توانید حضورا برای خرید محصولات، به مراکز معتبر فروش محصولات ارگانیک مراجعه نموده و خرید خود را انجام دهید.

بنابراین سوالی که در این جا مطرح می شود این است که چه زمانی برای مصرف سالاد مناسب تر است اصلا آیا اهمیتی دارد که سالاد را چه وقت مصرف کنیم؟

مصرف سالاد قبل از غذا به عنوان یک پیش غذا

یک مطالعه تحقیقاتی در سال 2012 نشان می دهد که خوردن سالاد قبل از غذا، تا 23% میزان مصرف روزانه سبزیجات در افراد را افزایش می دهد. به خصوص از آنجایی که تنها یک دهم افراد بزرگسال روزانه به مقدار کافی میوه و سبزیجات مصرف می کنند، مصرف سالاد قبل از غذا می تواند به افزایش میزان مصرف سبزیجات روزانه افراد کمک کند. مصرف به اندازه سالاد و سبزیجات و انواع میوه می تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد:

دریافت فیبر کافی : دریافت فیبر می تواند باعث کاهش سطح کلسترول خون شود، همچنین برای هضم غذا و جلوگیری از یبوست بسیار سودمند است.

کاهش وزن : غذاهایی که فیبر بسیار بالایی دارند، به شما احساس سیری می دهند و باعث می شود که اشتهای شما کاهش یابد و این به کاهش وزن شما کمک می کند.

ویتامین ها و مواد معدنی : سبزیجات حاوی میزان بسیار بالایی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند و آنتی اکسیدان هایی از قبیل ویتامین ث، اسید فولیک و… می تواند از شما در برابر بسیاری از بیماری های خاص به خصوص سرطان محافظت کنند.

سالاد ارگانیک

به این ترتیب اگر قصد کاهش وزن دارید، سالاد را قبل از غذا مصرف کنید، این باعث می شود تا شما روزانه حدود 150 کالری کمتر دریافت کنید. به این ترتیب همانطور که گفته شد شما دیگر میل زیادی به غذا نخواهید داشت و میزان کالری دریافتی شما حین مصرف غذا به شدت کاهش می باید.

مصرف سالاد در حین صرف غذا

برخی توصیه می کنند که سالاد را درحین صرف غذا مصرف کنید. به این ترتیب که نیمی از بشقاب خود را از سبزیجات پر کنید تا غذای مصرفی خود را در آن وعده غذایی به تعادل برسانید. اهمچنین سالاد می تواند یک میان وعده ی مناسب برای وعده غذایی عصرانه نیز باشد.

مصرف سالاد بعد از غذا

اهالی ایتالیا ترجیح می دهند بعد از غذا سالاد بخورند. آن ها از روغن زیتون ارگانیک، سرکه بالزامیک، سرکه انگور و نمک و فلفل به عنوان سس سالاد استفاده می کنند.

مصرف سالاد قبل از غذا، حین خوردن غذا یا بعد از غذا هر کدام دلایل خاص و مزایا متفاوتی دارد و به عنوان حرف آخر باید به شما بگوئیم که کلا سعی کنید سالاد را در هر وعده ی غذایی تان مصرف کنید و هر زمان که خودتان تشخیص می دهید برایتان مناسب تر است سالاد بخورید.

از توجه و همراهیتان صمیمانه سپاسگزاریم.

| 2019-02-26T16:29:23+04:30 فوریه 25th, 2019|بلاگ, سالاد ارگانیک|0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید