فواید گیاهخواری چیست؟

/, خواص محصولات ارگانیک/فواید گیاهخواری چیست؟

فواید گیاهخواری چیست؟

این روزها بیشتر از گذشته شاهد این مسئله هستیم که به افراد توصیه می شود که از مصرف گیاهان در برنامه غذایی روزانه شان غافل نشوند و مصرف سالاد و سبزی خوردن را همراه با هر وعده غذایی فراموش نکنند. علت آن است که مصرف سبزیجات به خصوص از نوع ارگانیک آن می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها از جمله چاقی و دیابت جلوگیری کند. آیا از بیماری های چاقی و دیابت رنج می برید؟ تا به حال به فکر رژیم غذایی گیاهی بوده اید؟ فواید گیاهخواری چیست؟ همه‌ی ما حداقل یک بار در مورد این سوالات فکر کرده ایم، اما آیا تا به حال به دنبال جواب دقیقی برای هر یک از آنها رفته ایم؟ از این رو برای پاسخ به آنها با باغ ارگانیک سدرا همراه باشید.

فواید گیاهخواری

محققان اخیرا تحقیقاتی را در مورد تاثیر وعده‌های گیاهی در مقایسه با وعده‌های حاوی محصولات حیوانی بر سلامت فرد انجام داده‌اند. نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که وعده‌های گیاهی به سلامت فرد و تناسب وزن او کمک بیشتری می‌کنند.

در ایالات متحده، تقریبا 93.3 میلیون نفر به مرض چاقی، و بیش از 100 میلیون نفر به بیماری دیابت مبتلا می باشند. بنابر دستورالعمل‌ های ارائه شده توسط سازمان پیش گیری از بیماری ها و ارتقا سطح سلامت در جامعه، در بین سال های 2015 تا 2020، الگو رایجی برای مصرف درست غذا در بسیاری از مناطق وجود ندارد. بررسی ها نشان می دهند که تقریبا “سه چهارم جمعیت” سبزیجات، میوه ها، محصولات لبنی و روغن ها را به اندازه کافی در طول روز مصرف نمی کنند.

در جدیدترین تحقیقات صورت گرفته توسط محققان سه موسسه بین المللی در آمریکا اعلام شد که رژیم غذایی مبتنی بر گیاه تاثیر سودمندی بر بسیاری از جنبه های سلامتی فرد می گذارد. علاوه بر این تحقیقات نشان می دهند که گیاهخواری به تنظیم برخی از هورمون های روده ای و فشار خون نیز کمک می کند.

گیاهخواری

انواع رژیم های گیاهخواری

همه‌ی گیاه خواران به طور کامل مصرف محصولات حیوانی خود را قطع نمی کنند. بعضی از آنها از تمام محصولات گوشتی اجتناب می کنند اما تخم مرغ و لبنیات را به دلیل پروتئین و کلسیم موجود در این مواد مصرف می کنند.

برخی دیگر از گیاهخواران از خوردن گوشت و تخم مرغ اجتناب کرده اما مواد لبنی را به دلیل مواد مغذی موجود در آنها استفاده می کنند.

و اما دسته آخر وگان ها هستند که هیچ یک از انواع محصولات حیوانی اعم از گوشت، تخم مرغ، لبنیات، ماهی و عسل را مصرف نمی کنند. آنها برای تامین مواد پروتئینی بدن خود از پروتئین های گیاهی مانند سویا، کینوآ، جو، گل کلم، ارزن و برنج وحشی،آجیل،کره بادام زمینی؛ و حبوباتی همچون سویا و محصولات جانبی آن، توفو، tempeh و انواع لوبیا استفاده می کنند.

تنظیم هورمون های روده

در تحقیقی که بر روی هورمون های روده انجام گرفته است،  60 نفر شرکت کردند که از این میان  20 نفر از آنها مبتلا به بیماری چاقی، 20 نفر دیابت نوع دوم و 20 نفر دیگر هیچ مشکل سلامتی نداشتند.

محققان شرکت کنندگان را به صورت تصادفی به دو دسته تقسیم کردند، به طوری که بعضی از آنها شروع به مصرف غذاهای گیاهی همراه با توفو کردند، و دسته دیگر گوشت و پنیر استفاده کردند. مقدار کالری و مواد مغذی در دو گروه یکسان بود.

صرف نظر از این که آیا آنها دیابت، چاقی و یا هیچ مشکلی در سلامت خود نداشتند، افرادی که غذای گیاهی مصرف کردند سطح بالاتری از هورمون های روده ای مفید نسبت به افرادی که گوشت و پنیر مصرف کردند، داشتند.

هورمون های مفید روده به تنظیم قند خون (قند ساده)، تولید انسولین و سطح انرژی کمک می کنند. این هورمون ها همچنین به افزایش احساس سیری کمک کرده و به همین دلیل باعث تناسب وزن در افراد می شوند.

بنابراین از فواید گیاهخواری می توان به انتخاب غذاهای ساده اشاره کرد که باعث افزایش سطح ترشح هورمون های سالم در بدن انسان می شود و علاوه بر آن، برای افرادی که دارای دیابت نوع 2 یا مشکلات چاقی هستند، مفید می باشد.

محصولات باغ ارگانیک سدرا

با توجه به مطالب ذکر شده، امروزه پزشکان برخی از معضلات چاقی و دیابت را با گیاهخواری برطرف می کنند. از این رو باغ ارگانیک سدرا برای حل مشکلات موجود، و ارتقا سطح سلامت جامعه شروع به تولید انواع سبزیجات و سالادهای ارگانیک نموده است. محصولات ارگانیک موجود بدون هیچ گونه سم یا مواد شیمیایی و با استفاده از محلول های ضد عفونی کننده ارگانیک، آماده‌ی استفاده برای مصارف روزانه شما می باشند.

از اینکه تا آخر مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم. در صورتی‌ که اطلاعاتی در مورد فواید گیاهخواری دارید، یا غذاها و مواد متنوعی را برای رژیم های گیاهخواری استفاده می کنید؛ لطفا آن ها را در کامنت‌ها بیان کنید تا دیگر مخاطبان نیز از آنها بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید